Si kësulëkuqja dhe ujku, Isli dhe Ledia vijnë me një pasodoble

Isli Islami siç nuk është parë asnjëherë më parë, këtë herë ka sjellë në DWTS përrallën magjike të kësulëkuqes dhe ujkut.

Edhe pse çifti u mundua të arrinte më të mirën me performancën e tyre, nuk I shpëtuan kritikave nga juria, të cilat Ilsi nuk i la pa argumente dhe arsyetime.
“Unë i shijoj kërcimet shumë kërcimet tuaja, ka një lloj fuqie mashkullore shumë të madhe, nga fundi tu zbutën pak linjat. ”– tha Dalina Buzi.

“Uroj që të paktën të mos e tradhëtojë me gjyshen atë që dashuron, kërcimi më pëlqeu shumë, doja të ishe më shumë trasgresiv. Duhet ta personalizosh gjënë”- tha Armand Peza.
“Është stili me juve, nuk duhet të dilni nga stili. Duhet ta mbani vblerën dhe ekuilibrin. Lëvizja duhet të mbarojë aty jo të vazhdojë. Ishte jashtë stilit.”- tha Kledi Kadiu.
“Lëvizjet nuk ishin të prera siç e kërkon ky kërcim.”- tha Valbona Selimllari
Këtë javë çifti mori 31 pikë ndryshe nga javën e kaluar ku dyshja mori 27 pikë në një “Rumba”
Juria dha: Dalina Buzi 8 pikë, Armand Peza 9 pikë, Kledi Kadiu 6 pikë dhe Balbona Selimllari 8 pikë
Nëse doni të mbështetni Islin dhe Ledian mund  të dërgoni një mesazh me kodin ‘Vip13’
Këtë javë, spektakli i “DWTS” zhvillohet me dy konkurrentë më pak, pasi sipërmarrësi Ilir Dushkaj dhe këngëtari Alban Nimani u eleminuan nga spektakli gjatë dy javëve të kaluara. Televotimi është i hapur zyrtarisht dhe të gjithë do mund të votojnë nga Shqipëria dhe nga Kosova. Pesha do të jetë 50% tek pikët e jurisë dhe 50% votat e publikut.

FOTO GALERI
1/5

Top ChannelLexo me shume