“Skifteri” 12-vjeçar makth i turistëve në Itali, arrestohet katër herë brenda një jave

Një 12-vjeçar është arrestuar katër herë brenda një jave në Itali.

Siç raportojnë mediet vendase adoleshenti ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur duke vjedhur ora dore nga turistët nëpër rrugët e Milanos.

Mësohet se adoleshenti është emigrant me origjinë marokene.

Sakaq bëhet me dije se bashkë me 12-vjeçarin është kapur dhe një 18-vjeçar me origjinë libaneze, i cili me sa duket ka ndihmuar adoleshentin të vjedhë turistët./abcnews.al/

Lexo me shume