Sondazhi i fundit/ Kush janë politikanët më të pëlqyer nga shqiptarët_66437aa0b0341.jpeg

Sondazhi i fundit/ Kush janë politikanët më të pëlqyer nga shqiptarët

Instituti Ndërkombëtar Republikan publikoi sot rezultatet e një sondazhi të zhvilluar gjatë shkurtit dhe marsit të këtij viti në 6 shtetet e Ballkanit Perëndimor, ku mes të tjerash për Shqipërinë pyeti edhe për politikanët kryesorë.
Për pëlqyeshmëri, vendin e parë e mban kreu i “PS”-së, Edi Rama, i ndjekur nga kryebashkiaku Erion Veliaj, dhe i treti është kreu i partisë së re “Mundësia”, Agron Shehaj.
Më të papëlqyerit janë Lulzim Basha dhe Ilir Meta. ©LAPSI.AL 
Shikoni grafikun:

Shpjegimi:
Jeshile e errët – E mbështes shumë
Jeshile e zbehtë – E mbështes
Lejla e zbehtë – Nuk e mbështes 
Lejla e fortë – Kundër 
Gri – Nuk e njoh 
Gri e zbehtë – Refuzoj 

Burimi