Stafi dhe lojtarët e PSG janë gjithnjë e më të pakënaqur me Mbappe

Kylian Mbappe është kthyer nga gurthemeli i projektit të Paris Saint-Germain në një problem serioz, pasi 23-vjeçari ka humbur mbështetjen e dhomave të zhveshjes.

Mediat franceze raportojnë se edhe punonjësit e PSG -së janë kundër privilegjeve që i jepen yllit francez në këmbim të nënshkrimit të kontratës së tij majin e kaluar.

Sipas L’Equipe, shtylla kurrizore e dhomës së zhveshjes së klubit, e udhëhequr nga një treshe amerikano-jugor ( Neymar , Lionel Messi dhe Marquinhos ) janë të pakënaqur me yllin francez dhe kanë mbështetjen e Achraf Hakimi , një treshe francezësh, Kimpembe , Nordi Mukiele dhe Hugo Ekitike ) dhe trajneri Christophe Galtier .

Drejtuesit sportiv të klubit parizian formuan një ekip në të cilin Mbappe ishte guri i themelit të projektit dhe lider në dhomën e zhveshjes.

Për këtë qëllim, klubi sanksionoi largimet e Angel Di Maria dhe Leandro Paredes për të dobësuar bërthamën e amerikano-jugorëve.Për më tepër, paraqitjet e dy yjeve të tjerë të klubit ( Messi dhe Neymar ) kanë tejkaluar ato të Mbappes gjatë ndeshjeve hapëse të sezonit, të cilat e kanë vënë më tej në pikëpyetje fuqinë e Mbappes në klub.

Mbappe mbetet i afërt me ata që janë në krye të departamentit sportiv të klubit. Luis Campos , Oliver Gagne dhe kreu i ri i komunikimit sportiv, Julien Maynard , thuhet se nuk kanë asnjë problem me performancat dhe kërkesat aktuale të Mbappe .

Gazeta franceze ka theksuar gjithashtu se punonjësit e klubit janë jashtëzakonisht të pakënaqur me yllin francez, pjesërisht për shkak të qëndrimit që ai shfaq në marrëdhëniet e tij të përditshme.

“Një ditë ai mbërrin në Camp des Loges, i buzëqeshur, bën shaka dhe i përshëndet të gjithë, dhe të nesërmen arrin pa thënë asnjë fjalë, nuk shikon askënd. Kështu ka qenë që nga fillimi i sezonit.” tha punonjësi i klubit.

Me situatën duke u përkeqësuar çdo ditë që kalon, duket sikur koha e Mbappes në kryeqytetin francez mund të ketë mbaruar./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume