Sulmi në Milano, ndërron jetë një person, futbollisti i Serie A mes të plagosurve

Një nga personat e goditur me thikë në një qendër tregtare në Assago, në zonën e Milanos, ka vdekur.

Lexo edhe: Panik në Milano, një burrë plagos me thikë 5 persona në një qendër tregtare

Sipas mediave italiane ai një punonjës i Carrefour. Ndërkohë mes të plagosurve është edhe futbollisti spanjoll i Monzas, Pablo Mari.

Autoritetet italiane përjashtojnë mundësinë e një akti terrorist, duke nënvizuar se autori përballet me probleme psikologjike.

Sipas dëshmitarëve okularë, sulmuesi mori një thikë nga rafti i një supermarketi dhe më pas plagosi pesë klientë. Karabinierët e arrestuan dhe e çuan në burgjet e Milanos. /abcnews.al

Lexo me shume