Të “fiksuar” pas Bayern, Real Madrid bën “pazar” në Munih, kërkon t’i “rrëmbejë” një tjetër titullar

Real Madrid dhe Bayern Munich, dy “bigët” e futbollit evropian, kanë një marrëdhënie shumë të mirë ndërmjet tyre, shpesh herë janë përfshirë në negociata që kanë sjell blerje, apo shkëmbim lojtarësh.

Në Madrid, vitet e fundit, janë transferuar lojtarë si Toni Kroos, apo së fundmi edhe Alaba. Gjigandët spanjoll kanë piketuar një tjetër lojtar nga Bayern për të përforcuar ekipin gjatë merkatos së verës.

Devis
Devis

Sipas të përditshmes spanjolle Marca, ekipi i Carlo Ancelottit kërkon një anësor në majtë, për këtë objektiv kanë vendosur në majën e listës së dëshirave Alphonso Devis.
(BalkanWeb)

Lexo me shume