Të gjithë tatuazhet e Brad Pitt dhe kuptimet e tyre, disa i dedikohen Angelina Jolie

Ikona e Hollivudit dhe aktori i dashur Brad Pitt shfaqet gjithmonë në tapetin e kuq me një kostum të mprehtë, kështu që shumë fansa mund të mos e vënë re se aktori në të vërtetë ka shumë tatuazhe. Ato ndodhen kryesisht në pjesën e sipërme të krahëve, këmbëve dhe shpinës. Brad nuk e shfaq shpesh koleksionin e tij të tatuazheve, por me kalimin e viteve, publiku i ka hedhur një sy disa prej tyre. Së fundmi, aktori veshi një fund në tapetin e kuq që na lejoi të shohim edhe më shumë nga tatuazhet e tij.

Parakrahu i djathtë

Këtu mund të shohim një  tatuazh në formën e një kryqi dhe disa shkronja. Kuptimi i kësaj është qartësisht i qartë dhe mund të merret me mend nga fansat. Shkronjat janë në fakt inicialet: A për Angelina dhe 6 të tjerat janë për fëmijët e tij: M për Maddox, P për Pax, Z për Zahara, S për Shiloh, K për Knox dhe V për Vivienne. Letrat janë të organizuara sipas renditjes së datëlindjes së fëmijëve.

Disa burime thonë se ai mbuloi shkronjën “A” në fund të 2019 dhe e ktheu atë në një vizatim të një ylli.

Parakrahu i brendshëm i majtë

Këtu, Brad ka një  tatuazh të Ötzi the Iceman, një burrë i lashtë, mumja e të cilit u gjet në 1991 në Evropë. Historia e Ötzi është se ai ishte një njeri që jetoi rreth 5000 vjet më parë, ai u ngjit në një mal dhe vdiq.

Ai është mumia më e vjetër natyrore në Evropë. Ötzi magjeps shumë njerëz, sepse është  më i vjetër se piramidat egjiptiane, dhe meqenëse nuk u varros kurrë dhe mumja e tij u ruajt natyrshëm nga fati, ai mund të përdoret në shumë kërkime shkencore.

Më shumë tatuazhe të brendshme të parakrahut të majtë

Krahas Ötzi-t, Brad ka një tatuazh në frëngjisht, ku shkruan “Absurdites de l’existence”. Përkthehet si “absurditete të ekzistencës”. Mund të jetë një referencë për parathënien e librit për artikujt e krijuar nga gazetari Daniel Pearl.

Fjalët përmbyllëse të letrës, të shkruara nga gruaja e tij, shkruanin: “Të uroj një udhëtim të mbarë nëpër shkrimet e Denit. Shpresoj e sinqertë që shpirti dhe vlerat e tij të rrezatojnë nga të gjithë ju që ai frymëzon. Shpresoj që, si unë, do të jeni në gjendje të qeshni me Denin ndërsa ai ju kalon nëpër absurditetet e ekzistencës. “

Në anën e majtë të Ötzi-t, ai ka një tjetër tatuazh, për të cilin kishte folur në një intervistë. Ai i kushtohet jetës së egër të maleve Ozark, ku ai u rrit.

Më poshtë, tatuazhi i tij thotë “invictus”. Ka shumë të ngjarë të jetë një referencë për poezinë e një poeti britanik William Ernest Henley me të njëjtin emër. Tema qendrore e asaj poezie është trimëria dhe tejkalimi i vështirësive me të cilat përballet një person në jetën e tij.

Krahu i djathtë

Pitt ka 2 tatuazhe. Ai ka një poezi të një poeti të shekullit të 13-të, Rumi, të realizuar me tatuazh.

Disa njerëz vunë re se Brad e bëri këtë tatuazh para dasmës së tij me Angelina Jolie, kështu që ata mendojnë se mund t’i kushtohet asaj. Të tjerë mendojnë se mund të lidhet me pasionin e aktorit për punën e drejtësisë sociale.

Tatuazhi i dytë, një vizatim i një burri pranë poemës, duket se është shfaqur rreth vitit 2019. Njerëzit kanë teori për atë që mund të thotë, duke përfshirë referencën e Benjamin Button, por kuptimin e vërtetë e di vetëm Brad Pitt . Duket si një njeri që po shikon hijen e tij.

Krahu i majtë

Brad Pitt bëri një tatuazh të ri vitet e fundit, rreth vitit 2017, të një motoçiklete. Dihet që Brad është një adhurues i madh i motoçikletave dhe ka mbi 20 modele në koleksionin e tij, kështu që tatuazhi simbolizon pasionin e tij për automjetet.

Këmbët

Gjatë premierës së filmit Bullet Train, Brad vendosi të veshë një fund në mënyrë spontane. Për shkak të këtij vendimi, më shumë nga tatuazhet e  Brad Pitt janë bërë të dukshme për audiencën.

Njëri prej tyre në këmbën e djathtë duket si një vizatim i një rinoceronti dhe në këmbën e tij të majtë mund të shohim një kafkë njeriu. Në anën e pasme të këmbës së tij të djathtë, ka shumë të ngjarë një tatuazh të një oktapodi. Pjesa tjetër e modeleve është më e vështirë për t’u identifikuar.

 Mbrapa

Gjatë intervistës së tij të parë pas ndarjes nga Angelina Jolie, aktori tregoi shumë tatuazhe që publiku nuk i kishte parë më parë. Disa prej tyre janë në kurrizin e tij, i cili duket se është bërë shumë tatuazh. Brad Pitt duket se ka një tatuazh që duket si një imazh i një uragani pranë anës së majtë të shpinës së tij.

Ai gjithashtu ka një tatuazh të tekstit të Bob Dylan mbi të, i cili thotë: “Ne jetojmë, ne vdesim, nuk e dimë pse, por unë do të jem me ju”. Disa njerëz besojnë se ai ishte gjurmuar nga shkrimi i dorës së Angelina Jolie.

Në anën e djathtë të shpinës së tij, ne mund të shohim një vizatim me disa rreshta. Në fakt ka qenë vepër e ish-bashkëshortes së tij, Angelina Jolie, në vitin 2010. Ajo ka dhënë një intervistë në lidhje me të, duke thënë se një natë ishte mërzitur, kështu që filloi të vizatonte vija në shpinë të tij.

Sipas fjalëve të saj, shkarravitjet u rreshtuan së bashku “bukur” dhe përmirësojnë pjesën e trupit të Brad që i pëlqente. Ajo tha se ishte menduar të ishte thjesht një skicë, por atij i pëlqeu dhe e ktheu në një tatuazh të përhershëm.

 Stomaku

Në stomak, ai ka një tjetër tatuazh që ia ka kushtuar gruas së tij të atëhershme, Angelina Jolie. Ne mund të shohim shkronjat që shkruajnë “ANG”, dhe në fotot e tjera, vërehet gjithashtu se Brad ka datëlindjen e Angelinës pikërisht pranë saj.

/abcnews.al

Lexo me shume