Të shtëna pranë Universitetit të Luizianës, plagosen 11 persona

11 persona janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri pranë Universitetit të Luizianës në SHBA.

Ngjarja ndodhi në një shtëpi vëllazërie pranë kampusit të universitetit, i cili është në mes të festimeve të kthimit në shtëpi. Deri tani janë arrestuar dy persona, sipas policisë së Baton Rouge.
Autoritetet fillimisht thanë se nëntë persona u plagosën të premten herët në festën e mbajtur jashtë kampusit. Në një konferencë shtypi të premten vonë, zëvendës shefi Myron Daniels konfirmoi se edhe dy të tjerë ishin plagosur, raportoi The Advocate.

Policia tha se 11 persona kanë lëndime dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.
Dy burrat e arrestuar u identifikuan si Daryl Stansberry, 28 vjeç dhe Miles Moss, 24 vjeç, dhe secili përballet me 11 akuza.
Ata po mbahen në burgun East Baton Rouge.

Top ChannelLexo me shume