Tebas e zyrtarizon te Reali, Mbape: E sigurtë që ika nga PSG_66433a5dd315f.jpeg

Tebas e zyrtarizon te Reali, Mbape: E sigurtë që ika nga PSG

Presidenti i LaLiga-s: Mbape ka firmosur për 5 vite për ‘Los Blancos’
Havier Tebas, presidenti i La Liga-s, ka dhënë një intervistë për gazetën argjentinase Olé, në të cilën ka bërë një njoftim të rëndësishëm:
“Mbape do të vijë në Madrid sezonin e ardhshëm. Ai është një nga lojtarët më të mirë në botë, por ka edhe Vinicius dhe Belingham. Reali do të ketë një ekip të mrekullueshëm. megjithatë kjo nuk jep garanci absolute për të fituar kampionatin.
Mbape do të fitojë Ligën e Kampionëve që nuk e ka fituar kurrë.“Nëse ai nënshkroi një marrëveshje pesëvjeçare, ai ka pesë sezone për ta bërë këtë.”
Si e shihni finalen e Wembley të këtij viti?“Epike është diçka që mund të thuash se është brenda Real Madridi. Çdo sezon ndodh e njëjta gjë. Ndonjëherë ata nuk marrin gjithçka, por shumicën e fitojnë dhe kjo tregon vlerën e La Ligës. Një garë e madhe nuk është vetëm të kesh lojtarë të mëdhenj, duhet t’i bësh vetes shumë pyetje, nëse si bën nuk do të kesh kurrë aq sukses: në Barcelonë kam parë Jamal, Pedri, Gavi…”.
Nga ana tjetër, Kylian Mbape, i vlerësuar dje si më i miri në Ligue 1, foli kështu nga skena, siç raporton RMC Sport: “Kur do ta shpall klubin tim të ardhshëm? Në jetë duhet të marrësh kohë për gjithçka. E vetmja gjë për të ditur është se unë po largohem nga PSG-ja, pjesa tjetër ndoshta nuk është koha për ta zbuluar.

Vazhdo leximin

Burimi