Tentoi të kalonte kufirin me vaj hashashi, kapet gjermani te Tri Urat

Një gjerman u vu në pranga në pikën kufitare të Tri Urave, teksa po tentonte të dilte nga Shqipëria, me një sasi lënde narkotike kanabis dhe vaj kanabisi.
Në pranga u vu shtetasi gjerman D. J., 42 vjeç.
Në dalje të vendit, në furgonin që drejtonte 42-vjeçari u gjet një sasi lënde narkotike cannabis sativa dhe një sasi vaji cannabisi, njoftoi policia.

Burimi