Tentoi të vriste vjehrrin, arrestohet shqiptari në Belgjikë

Një shqiptar është arrestuar në Belgjikë, pasi ishte shpallur në kërkim që prej 25 shtatorit, pasi ka plagosur me thikë vjehrrin e tij në Saint-Brieuc (Côtes-d’Armor), Francë.

Ai u arrestua në Belgjikë të premten më 30 shtator dhe u ekstradua në Francë më 7 tetor, ku u akuzua për tentativë vrasje dhe u burgos.

vijon

/abcnews.al/

Lexo me shume