Tentoi të vriste vjehrrin me thikë, arrestohet shqiptari në Belgjikë

Një shqiptar është arrestuar në Belgjikë, pasi ishte shpallur në kërkim që prej 25 shtatorit, pasi ka plagosur me thikë vjehrrin e tij në Saint-Brieuc (Côtes-d’Armor), Francë.

Ai u arrestua në Belgjikë të premten më 30 shtator dhe u ekstradua në Francë më 7 tetor, ku u akuzua për tentativë vrasje dhe u burgos.

vijon

/abcnews.al/

Lexo me shume