Tjetërsuan pronën dhe shpërdoruan detyrën, arrestohen 8 persona, mes tyre edhe ish-zyrtarë

Policia ka kryer një aksion në Himarë ku kanë përfunduar në pranga tetë persona.

Ata akuzohen se kanë tjetërsuar 58 mijë metra katrorë tokë në pronat rreth Himarës.

Mes personave që janë arrestuar ka banorë të zonës dhe ish zyrtarë vendorë, të cilët dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën duke tjetërsuar sipërfaqen e tokës.

Lexo me shume