“Trajneri i ardhshëm i PSG-së do të jetë trajneri i Sportingut”

Gazetari i Le Parisien, Dominique Severac ka zbuluar se kush do ta drejtojë PSG-në në të ardhmen.

“Trajneri i Sportingut do të jetë trajneri i ardhshëm i Paris Saint-Germain”, tha Severak për RTL Sport.

Ruben Amorim është trajner i Sportingut që nga viti 2020, kontrata e tij është deri në vitin 2024. Me Lisbonën fitoi kampionatin portugez, Kupën e Ligës (dy herë) dhe Superkupën e vendit.

Trajneri aktual i PSG-së është Christophe Galtier. /G.D abcnews.al/

Ruben Amorim: ″Estou confiante para o início da época″

Lexo me shume