Transportonte emigrantë të paligjshëm, arrestohet 30-vjeçari në Gjirokastër

Policia e Gjiorkastrës ka arrestuar një 30-vjeçar që transportonte emigrantë të paligjshëm.

 

 

30-vjeçari nga Durrësi u kap në flagrancë në aksin Tepelenë-Levan duke trasportuar 4 emigrantë nga vendet e MENA, kundrejt pagesës.

 

 

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti, dy aparate celulare dhe një shumë parash.

 

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Lexo me shume