Trendi i pantallonave që do të zëvendësojë xhinset këtë sezon

Ndërsa moda e viteve ’70 është rikthyer sërish, pantallonat prej kadifeje po kthehen si element kryesor këtë vjeshtë. Louis Vuitton ishte një nga shtëpitë e mëdha që e shfaqi në pasarelë në kombinim me një këmishë, kravatë dhe xhaketë lëkure oversize në ngjyrë të zezë. Tani i gjejmë kudo nëpër stilin e rrugës.

Duke marrë frymëzim nga muzat e përjetshme si Jane Birkin, së bashku me ikonat e stilit bashkëkohor si Bella Hadid dhe Kendall Jenner, kadifeja është po aq e lehtë për t’u veshur sa xhinset tona të preferuara: është i përjetshëm. Zgjedhja mbizotëruese këtë vit është në nuancat e bezhës dhe kafesë.

/abcnews.al

Lexo me shume