Tritoli në derën e dyqanit kozmetik në Tiranë, policia jep detajet

Policia ka dhënë detaje për ngjarjen e ndodhur në mesnatë, ku një sasi tritoli shpërtheu në rrugën “Sami Frashëri”. Blutë njoftojnë se shpërthimi ka ndodhur rreth orës 00:15. Ai ka prekur dyqanin kozmetik të shtetases E. P. Si pasojë e shpërthimit ka pasur vetëm dëme materiale.

Njoftimi i policisë

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 19.10.2022, reth orës 00:15, në rrugën “Sami Frashëri”, në dyqanin kozmetik të shtetases E. P., dyshohet se ka shpërthyer një sasi lëndë plasëse.

Si pasojë ka vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorit.

Lexo me shume