U gjet e vdekur, policia dyshoi fillimisht për dhunë, zbulohet shkaku i shenjave në fytyrën e të moshuarës në Tiranë_66422123e37ee.jpeg

U gjet e vdekur, policia dyshoi fillimisht për dhunë, zbulohet shkaku i shenjave në fytyrën e të moshuarës në Tiranë

Detaje të reja janë zbardhur nga vdekja e 73 vjeçares në Tiranë, e cila u gjet pa shenja jete në banesë mesditën e kësaj të hëne.
Policia njofton se e moshaura kohët e fundit mësohet se ajo ka pasur disa probleme shëndetësore, por vdekja e saj mendohet të ketë ardhur për shkaqe natyrale.Lexo edhe :Related Posts
Shenjat që ka pasur në fytyrë, sipas bluve janë për shkak se disa ditë më parë ajo ishte rrëzuar ndërsa shtojnë se nuk ka pasur dëmtime ose shenja dhune nga persona të tjerë.
“Më datë 13.05.2024, rreth orës 13:30, në rrugën “Sulejman Pitarka”, ka ndërruar jetë në banesën e saj shtetasja R. A., 73 vjeçe, e cila nga verifikimet paraprake rezulton se kohët e fundit kishte shfaqur probleme shëndetësore dhe vuante nga disa sëmundje të ndryshme.
Nga veprimet e para hetimore, të kryera në vendngjarje, rezulton se shtetasja R. A., është rrëzuar disa ditë më parë dhe nuk ka dëmtime ose shenja dhune.
Paraprakisht dyshohet se vdekja ka ardhur nga shkaqe natyrale, por për të përcaktuar në mënyrë përfundimtare shkakun e vdekjes pritet ekspertiza e thelluar nga IML”, njofton policia.