U mbyt bashkë me dy motrat dhe nënën, gjendet trupi i pajetë i 3-vjeçarit në lumin Buna_6639f6813b2fe.jpeg

U mbyt bashkë me dy motrat dhe nënën, gjendet trupi i pajetë i 3-vjeçarit në lumin Buna

Është gjetur sot edhe trupi i vogëlushit 3-vjeçar i mbytur në lumin Buna pak ditë më parë.Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetari Senad Nikshiqi. Mësohet se trupi i 3-vjeçarit u gjet nga forcat RENEA.
Pas kërkimeve intensive të cilat vijonin prej tre ditësh, trupi i pajetë u gjet në ujërat e lumit Buna nga forcat speciale në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë Ana e Malit.Dyshohet se nëna së bahsku me tre fëmijët është vetëhedhur në ujërat e lumit, ndërkohë që trupi i Alma Arrazit nuk është gjetur ende.Ditën e djeshme u gjet trupi i një prej motrave të vogëlushit 3-vjeçar, ndërsa një ditë më parë u gjet trupi i parë, ai i 9-vjeçares.

Burimi