Ukraina bën bilancin: Kemi vrarë 200 rusë në 24 orë

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës ka postuar në Twitter përditësimin e saj më të fundit për humbjet e ushtrisë ruse në 24 orët e fundit, sipas skynews.

Sipas informacioneve, trupat ukrainas kanë vrarë 400 rusë dhe kanë shkatërruar tre tanke, 7 automjete të blinduara luftarake, dy helikopterë dhe 11 dronë.

/abcnews.al

Lexo me shume