“Ulu dhe mos më bëj numra”/ Rama “kritikon” fëmijën në Fier

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot në Fier një takim me të rinjtë.

 

Teksa po fliste për arsimin dhe mundësitë që u ofrohen të rinjve për tu zhvilluar në Shqipëri, Rama nuk kurseu batutat me një fëmijë, që ishte prezent në takim.

 

Fëmija, teksa duartrokiti pas fjalës së Ramës, kthehu kokën mënjanë dhe qeshi, duke mbuluar kokën me kapuç.

 

Ky veprim ka tërhequr vëmendjen e Ramës, i cili nuk i kurseu “kritikat” ndaj fëmijës

 

Pjesë nga batutat e Ramës me adoleshentin:

 

“Mos më duartrokit mua dhe më kthehesh andej duke qeshur, mos ma fut kokën në kapuç, sepse po të erdha të kap është më keq. Hajde, hajde. Nejse ik ulu atje dhe mos bëj më numra. Me siguri e ka dhe ai një talent, por sa ta zbulojë.”

Lexo me shume