Uzuni nuk do të luajë tre ndeshjet e mbetura në La Liga_664381dde230a.png

Uzuni nuk do të luajë tre ndeshjet e mbetura në La Liga

Myrto Uzuni zhvillloi këtë fundjavë nndeshjen e fundit në La Liga me grandadan, pasi nuk do të laujë në tre sfidat e mbetura.
Granada e cila tashmë ka rënë matematikisht një kategori më poshtë, do të lërë pushim tre prej tutullarëve të saj, në mënyrë që të rikuperohen.
Uzuni, Batalla dhe Jozuiak nuk do të luajnë në ndeshjet e mbetura, kështu ka deklaruar në konferencën për mediat trajneri Sandoval.
Kujtojmë që Myrto Uzuni ndeshjet e fundit ka luajtur i dëmtuar, pasi skuadra kishte ende shpresë se do të mund të mbijetonte, por që fatkeqësisht rrugëtimi i saj në La Liga ka zgjartur vetëm një sezon.
Me shumë mundësi Uzuni do të vijojë karrierën në një tjetër klub të La Ligas, pasi për atë ka shumë kërkesa, por do të duhet të presim deri ën përfundim të kampionatit europian për të mësuar skuadrën e re të sulmuesit shqiptar.
Klauzola prej 26 milionë eurosh rrëzohet meqë Granada u rrëzua nga La Liga, teksa vlera e tij në treg është 10 milionë euro.

Burimi