Vdes në spital 11-vjeçari i nxjerrë nga rrënojat në Mykolaiv

Një djalë 11-vjeçar, të cilin ekipet e shpëtimit e nxorrën nga rrënojat e një pallati të shkatërruar nga raketat ruse në Mykolaiv, vdiq në spital.

Lajmi u dha nga Vitaliy Kim, kreu i Administratës Ushtarake Rajonale të Mykolaiv në Telegram.

“Djali, i cili u nxor nga rrënojat, vdiq. Ai u dërgua në spitalin rajonal … dhe atje zemra e tij pushoi së rrahuri. Nuk ka fjalë!!! Bastardë, terroristë”, ka shkruar Kim.

Siç është raportuar, në qytetin Mykolaiv, ekipet e shpëtimit morën trupat e katër personave dhe zhbllokuan një djalë 11-vjeçar të plagosur nga rrënojat e një ndërtese banimi të goditur nga një raketë armike mbrëmë. Mund të ketë ende njerëz nën rrënoja.

Lexo me shume