Veliaj në SPAK, ish-kryeprokurorja e Tiranës Imeraj zbërthen situatën_663a32bf7de6a.jpeg

Veliaj në SPAK, ish-kryeprokurorja e Tiranës Imeraj zbërthen situatën

Ish-kryeprokurorja e Tiranës, Elizabeta Imeraj, e ftuar në rubrikën Çështja e ditës nga Klevin Muka në News 24 ka komentuar vizitën e Erion Veliajt në SPAK.
Imeraj theksoi se nuk përjashtohet mundësia që Veliaj të pyetet për një sërë çështjesh hetimore, jo vetëm për inceneratorët, por edhe për dosjen 5D.
“Veliaj është thirrur për të parë shkalljen e përfshirjes së tij në aferën e inceneratorëve. Është proces normal.
Ndoshta po merret në pyetje për një sërë procesesh hetimore. Thirrja është nga Prokuroria dhe nuk është shkuarje me vullnet të lirë.” – u shpreh Imeraj,

Burimi