VIDEO/ Aksident dramatik në Holandë, treni ndan në dysh autobusin

Një tren është përplasur me një autobus të prishur teksa shoferi priste brenda për ndihmë teknike.

Ngjarja ka ndodhur në Bergen op Zoom, në Holandë.

Në video shihet se treni me shpejtësi të madhe përplaset me autobusin dhe e ndan në dysh.

Autoritetet lokale raportuan se shoferi u kontrollua nga ekuipazhi i ambulancës, por nuk u lëndua.

Në momentin e përplasjes në autobus nuk kishte pasagjerë.

Aksidenti ndodhi në Bergen op Zoom, 30 km në veri të Antwerp, Holandë, në orën 10:00 (09:00 BST) të hënën.

Një zëdhënës i këshillit lokal të sigurisë tha: “Falë zotit, autobusi ishte bosh, përveç shoferit.”

Policia dhe zyrtarët e sigurisë kanë nisur tani një hetim për të përcaktuar pse autobusi ishte ende në vendkalim kur barrierat u ulën./Abcnews.al/ 

Lexo me shume