VIDEO/ Chelsea bën detyrën dhe siguron kualifikimin

Chelsea ka fituar 1-2 ndaj Salzburgut duke siguruar kualifikimin për në fazën me eleminim direkt.

Kovacic realizoi në minutën e 23′ , por austriakët barazuan në të dytën me autor Adamu 49′.

Megjithatë, Chelsea nuk u dorëzuar dhe Havertz realizoi në minutën e 64′.

Kjo fitore e mban Chelsea në vendin parë me 10 pikë. SHIKO GOLAT /G.D abcnews.al/

 

Lexo me shume