VIDEO/ Dalin në sipërfaqe eshtra e kafka njerëzish në Kishën e Dukasit

E braktisur prej vitesh, Kisha e Dukasit në Fier është kthyer në shqetësim për banorët.

Jo vetëm eshtra, por në sipërfaqe kanë dalë edhe kafka njerëzish.

Banorët tregojnë se kanë parë edhe njerëz duke gërmuar për të gjetur diçka, duke qenë se ambienti është i parrethuar.

Banorët thonë se këtu luajnë edhe fëmijët dhe edhe pse janë ankuar shpesh askush nuk ka vënë dorë./Abcnews.al/

Lexo me shume