VIDEO/ Gjesti i Antony gjatë ndeshjes, Ten Hag nuk e fal dhe e zëvendëson në fundin e pjesës së parë

Një nga blerjet më të shtrenjta të merkatos së verës është vënë në qendër të vëmendjes pas një shfaqeje me top që shumë e kanë konsideruar si të padobishme dhe mendjemadhësi.

Antony, sulmuesi anësor i Manchester United, ishte dje protagonist i një veprimi driblues të pazakontë. Në minutën e 38-të të ndeshjes kundër Sheriff, ai mori topin në krahun e djathtë dhe u rrotullua me topin disa herë. Më pas tentoi një pasim të gjatë por forca ishte e tepruar duke bërë që i gjithë aksioni të shkonte dëm.

Kjo gjë shfaqi zemërim te Erik ten Hag, i cili e zëvendësoi në pjesën e parë. Ish-mesfushori legjendar i Manchesterit, Paul Scholes, e quajti këtë veprim qesharak./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume