VIDEO/ Inter sërish në avantazh, Lautaro ndëshkon për herë të dytë Fiorentinën

Inter e ka nisur me këmbën e mbarë ndeshjen ndaj Fiorentinës në transsfertë. Zikaltërit zhbllokuan shifrat që në minutën e dytë falë golit të Nicolo Barellas ndërsa disa minuta më pas ishte Lautaro Martinez që shënoi të dytin duke konfirmuar formën e shkëlqyer. gjithsesi, vendasit reaguan me anë të Cabra që shndërroi në gol një penallti të fituar nga Bonaventura. Në pjesën e dytë, Fiorentina gjeti edhe golin e barazimit me anë të Ikone. Por, zikaltërit e trajnerit Simone Inzaghi gjetën forcën për të reaguar dhe u rikthen në avantazh falë Lautaro Martinez që shndërroi në gol një penallti të fituar po vetë.

Fiorentina-Inter 2-3

Goli i Lautaro Martinez: 

Goli i Ikone:

Goli i Cabral pas penalltisë së fituar nga Bonaventura:

Goli i Lautaro Martinez:

Goli i Barella-s:

Lexo me shume