VIDEO/ Ish-i i Realit shënon për Fiorentinën, në avantazh edhe Arsenal

Kanë nisur ndeshjet e orës 18:45 së Europa League dhe Conference League. Në Europa League spikasin sfidat mes Betis dhe Romës me verdhekuqtë të cilët u mposhtën në Itali me rezultatin 1-2. Ndërkohë, në Conference League, Fiorentina pasi u mposht në transfertë nga turqit e Basaksehir, tashmë kërkon t’i kthejë reston në shtëpi.

Europa League, Rezultatet:

AEK Larnaca-Fenerbahce 0-1

Betis-Roma 0-0

Bodo/Glimt-Arsenal 0-1

Dynamo Kiev-Rennes 0-0

Feyenoord-Midtjylland 0-0

Nantes-Freiburg 0-1

Qarabag-Olympiacos Piraeus 0-0

Royale Union-Braga 1-1

Conference League, Rezultatet:

Apollon-Alkmaar 1-0

Austria Vienna-Villareal 0-0

Basaksehir-RFS 1-0

Cluj-Slavia-Pragë 1-0

Fiorentina-Hearts 2-0

Djungarden-Gent 0-0

Partizan-Koln 1-0

Slovan Bratislava-Basel 0-1

 

Lexo me shume