VIDEO/ Kamala Harris “lëshon” gojën, zv/presidentja përdor fjalë fyese para studentëve_664311b2eb8f2.jpeg

VIDEO/ Kamala Harris “lëshon” gojën, zv/presidentja përdor fjalë fyese para studentëve

Në një nga momentet jashtëzakonisht të rralla kur politikanët përdorin gjuhë fyese ishte nënpresidentja e SHBA-së, Kamala Harris, në përpjekje për të theksuar mesazhin për të rinjtë se duhet të marrin iniciativa.
“Duhet të dini se ka raste kur njerëzit do t’ju hapin derën dhe do ta lënë të hapur. Por ndonjëherë kjo nuk do të ndodhë dhe atëherë thjesht duhet ta thyesh atë dreq derë”, tha Harris në një fjalim në një forum organizatash nga Hawaii dhe Ishujt e Paqësorit.

.@VP Harris on breaking barriers at @APAICS Summit: “We have to know that sometimes people will open the door for you and leave it open. Sometimes they won’t, and then you need to kick that fucking door down.” pic.twitter.com/ripV146zOW
— CSPAN (@cspan) May 13, 2024

Pas frazës që shqiptoi, ajo shpërtheu në të qeshura, ndërsa reagimi i publikut ishte po aq i ngjashëm. /vizionplus.tv

Burimi