VIDEO/ Lamela ndëshkon Real Madrid, rikthehet baraspesha në Bernabeu

Real po luan në shtëpi ndaj Sevillas, një ndeshje e vlefshme për La Liga-n. Madrilenët e nisin ndeshjen në mënyrën e duhur duke qenë se Luka Modric shënoi pas një asisti fantastik të Vinicius Junior. Kroati me portën e boshatisur e kishte një lojë fëmijësh shtyrjen e topit në rrjetë duke ndezur atmosferën në Santiago Bernabeu.

Ndërkohë, me fillimin e pjesës së dytë, madrilenët janë zënë në befasi nga Eric Lamela i cili ndëshkoi Courtois në minutën e 54-të, me një goditje me shumë klas. Rikthehet baraspesha në Bernabeu.

Real Madrid-Sevilla 1-1

Goli i Lamela:

Goli i Modric:

Një atmosferë e cila ishte ngrohur që para se të niste loja duke qenë se Cortois dhe Benzema prezantuan trofetë e tyre nga ceremonia e Topit të Artë. Belgu u shpall portieri më i mirë në sezonin e kalura, ndërsa francezi fitoi Topin e Artë. Të pranishëm ishin edhe legjendat e Real Madrid, Casillas dhe Zinedine Zidan.

Lexo me shume