VIDEO/ Man. United “vë përpara” Tottenhamin, por Lloris bën 3 herë mrekullinë

Manchester United – Tottenham është krye-ndeshja e javës në Premier League, me “djajtë e kuq” që synojnë rikthimin te fitorja, pas barazimit pa gola ndaj Newcastle fundjavën e kaluar.

 

Manchester United – Tottenham  0-0

 

24′ – Luke Shaw koordinohet në mënyrë perfekte me të majtën, por edhe një herë Lloris bëhet hero, duke grushtuar në këndore…

 

23′ – Bruno Fernandez ekzekuton në mënyrë perfekte një goditje dënimi, por fluturon LLoris dhe grushton sërish…

21′ – Vertikalizim i bukur për rashford, që godet menjëherë, por Lloris bën mrekullinë, duke devijuar në këndore.

Lexo me shume