VIDEO/ Real Madrid tregon të gjithë procesin, ja si u përgatit maska e Rudiger

Të martën e kaluar në Poloni, në ndeshjen kundër Shakhtarit, Rudiger shënoi me siguri golin më të dhimbshëm të karrierës së tij, sepse duke e bërë këtë, ai u përplas kokë më kokë me portierin ukrainas Trubin dhe pësoi një të çarë, së cilës iu deshën 20 qepje.

Që nga ajo moment, gjermani u mbrojt me fasha, ndërsa priste të merrte një maskë të personalizuar që tashmë Real Madridit e kanë treguar në rrjetet sociale se si është bërë.

Siç shpjegohet nga Victor Alfaro, pediatër dhe specialist i biomekanikës në Real Madrid, maska ​​është krijuar nga fibra karboni, shumë rezistente dhe e lehtë, në mënyrë që futbollisti të mbrojë zonën e prekur dhe të ketë vizionin më të mirë të mundshëm.

Në këtë mënyrë, gjermani mund të jetë i disponueshëm për Carlo Ancelottin për “El Clasico”.

Lexo me shume