VIDEO/ Sulmet kibernetike nga Irani, Rama takon presidentin Izraelit

Kryeministri, Edi Rama, është takuar sot me presidenti izraelit Isaac Herzog.

Nuk është zbardhur ende biseda e tyre.

Kujtojmë se një ditë më parë, kryeministri u takua me homologun e tij në Izrael, Yair Lapi.

Dyshja diskutoi dje rreth forcimit të bashkëpunimit dypalësh në fushën e sigurisë kibernetike e të mbrojtjes, të ekonomisë dhe të turizmit.

Vizita e Ramës në Izrael vjen pas sulmeve kibernetike që qeveria e Iranit ndërmori ndaj Shqipërisë./abcnews.al/

Lexo me shume