Video/ Taremi qan me dënesë në ndeshjen e fundit në Dragao: pamje emocionese të sulmuesit të ri të Inter

Shënimi i golit vendimtar në shtesë në ndeshjen e fundit në atë që ishte stadiumi yt, pra shtëpia jote, për 4 vite të gjata, është një nga ato gjëra që nuk kanë çmim. E Mehdi Taremi arriti ta përjetonte vetë, kur në takimin e fundit në do Dragao vendosi Porto-Boavista në minutën e 98′.
Një lamtumirë që as skenaristët më të mirë nuk mund ta kishin inskenuar e që kulmoi me lotët e sulmuesit iranian. Taremi do të veshë fanellën e Inter nga sezoni i ardhshëm, siç paralajmëroi dhe konfirmoi tekniku Inzaghi javët e fundit.
Lexo më tej: Një iranian për Inter: prenotohen vizitat mjekësore, kontratë 2 vjeçare, me opsion, për Taremi
TAREMI, E FUNDIT ME PORTËN MBYLLET NË LOT
Në fund të ndeshjes, e vendosur nga goditja e tij me kokë, Taremi u largua i emocionuar nga stadiumi i tij: “Është një moment emocionues për mua sepse është ndeshja e fundit në shtëpi në Dragão. Gjithmonë jam përpjekur të mbështes ekipin, brenda dhe jashtë fushe. Gjëja më e rëndësishme ishte të isha i lidhur me ndeshjen, isha me fat që bëra më të mirën për Porton dhe ishte e pabesueshme të shënoja në minutën e fundit dhe të fitonim ndeshjen. E kam shtyrë nënshkrimin e kontratës për sezonin e ardhshëm, e di që tifozët ndonjëherë kanë qenë kritikë ndaj meje, është e natyrshme, e pranoj dhe i kam respektuar gjithmonë. Për sa kohë që të jem gjallë, do të bëj tifo për Porto”.

Mehdi Taremi broke down in tears tonight as he will leave FC Porto at the end of the season 💙pic.twitter.com/G4UDMRPf8x
— CentreGoals. (@centregoals) May 12, 2024
;

Burimi