VIDEO/ VAR nuk e ndal dot, Real Madrid fiton pas 3 golave të anuluar

Real Madrid ka arritur të fitojë ndaj Elche.

Momenti i artë ka ardhur në minutën e 6-të ku Benzema zhbllokon sfidën, por VAR e anulon për pozicion të parregullt.

Pesë minuta më vonë, Valverde godet fuqishëm duke e dërguar topin në rrjetë në minutën e 11-të. Reali tenton ende disa herë në pjesën e prë, ku në minutën e 26-të realizon një supergol me Alaba, por VAR përsëri e anulon për pozicion të parregullt.

Pjesa e dytë nis përsëri në favor të Realit, ku në minutën e 61-të Benzema shënon por VAR gjithashtu edhe këtë herë e anulon për pozicion jashtëloje. Disa minuta më pas, në të 75-të, Rodrygo dhe Benzema bëjnë një kombinim të bukur, ku fituesi i Topit të Artë shënon këtë herë në mënyrë të rregullt.

Në minutën e 89-të, Asensio trefishon shifrat.

Me këtë fitore, Real Madrid vazhdon të ruajë kreun e La Liga./h.ll/abcnews.al

Shikoni golat

Lexo me shume