VIDEO/ Ylli i Milanit largohet në fund të sezonit, fjalë prekëse për tifozët_6642305dbec3b.png

VIDEO/ Ylli i Milanit largohet në fund të sezonit, fjalë prekëse për tifozët

Oliver Giroud do të luajë dy ndeshjet e fundit me Milanin, për tu ndarë më aps me kuqezinjtë. Ka qenë vetë franceze i cili ka konfirmuyar largimin e tij nga Milani në fund të sezonit.
Giroud bëri të ditur për tifozët se do të zhvillojë edhe dy ndeshje i veshur kuqezi dhe më pas do të vijojë karrierën në SHBA.

“Do të luaj 2 ndeshjet e fundit me Milanin dhe më pas do të shkoj në SHBA. Jam shumë krenar për këtë kapitull”, tha futbollisti.
Giroud ka zhvilluar 33 ndeshje këtë sezon me Mil;anin ndërsa ka tundur rrjetën 14 herë. Për francezin ky është sezoni i tretë i veshur kuqezi, me të cilët ka fituar edhe një titull kampion.

Burimi