VIDEO/ Zhgënjen Ballkani, turqit fitojnë me përmbysje

Ballkani ishte pranë kualifikimit të fazës për grupe në Conference League, por u mposht 1-2 nga Sivasspor.

Skuadra shqiptare e mbylli në avantazh pjesën e parë me golin e Thaqi, por në të dytën Sivaspoor përmbysi gjithcka duke realizuar dy gola me autor Arslan 72′, dhe Angielski 81′.

Kur kanë mbetur edhe 2 ndeshje nga fundit, kjo humbje e zbret Ballkanin në vendin e fundit me 4 pikë, 3 pikë më pak se sa kreu që mbahet nga Sivasspor. SHIKO GOLIN E BALLKANIT /G.D abcnews.al/

Lexo me shume