Vrasja e efektivit të “Shqiponjave”, reagon ministri Balla: I bëj thirrje autorit të dorëzohet, do bëjmë gjithçka…

“Do bëjmë gjithçka për arrestimin një orë më parë të autorit. Ne duhet të bëjmë gjithçka që në këtë vend të ngulitet në mendje të kujtdo që është e papranueshme të ngresh dorën e të përdorësh armën ndaj një punonjësi policie.
Ende nuk dihen arsyet e kësaj ngjarje por përgjegjësia e parë është pjesa që lidhet me identifikimin e autorit. Kam besimin që forcat e policisë së shtetit që janë në këtë proces dhe në këtë operacion të madh kërkimi. U bëj thirrje familjarëve dhe vetë autorit, të dorëzohet.“-tha ndër të tjera ministri Balla.

Lajmi në përditësim…

Top Channel

Burimi