Vrasja e efektivit të “Shqiponjave”, reagon policia: Ishte i veshur me uniformë, po shkonte të merrte shërbimin (VIDEO)_6642846fee247.webp

Vrasja e efektivit të “Shqiponjave”, reagon policia: Ishte i veshur me uniformë, po shkonte të merrte shërbimin (VIDEO)

Detaje të reja dalin nga vrasja e efektivit 28-vjeçar të “Shqiponjave” Novruz Cenalia, i cili u qëllua për vdekje në fshatin Baltëz. Krimi i rëndë nga ndodhur rreth orës 13:15 dhe dyshohet se gjatë një konflikti të çastit.
Sipas uniformave blu, efektivi 28-vjeçar ishte i veshur me uniformën e Policisë, pasi po shkonte për të marrë shërbimin.
Menjëherë në vendngjarje janë nisur shërbimet e Policisë, Forca Kombëtare e Sigurisë, Reparti Special “RENEA”, të cilat kanë rrethuar zonën dhe vijojnë punën për kapjen e autorit.
Njoftimi i policisë:
Fier/Informacion paraprak
Rreth orës 13:15, në fshatin Baltëz, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, shtetasi A. M. ka vrarë me armë zjarri shtetasin N. C., punonjës policie i Forcës së Posaçme “Shqiponja” të DVP Fier, jashtë shërbimi, por i veshur me uniformën e Policisë, pasi shkonte për të marrë shërbimin.
Menjëherë në vendngjarje janë nisur shërbimet e Policisë, Forca Kombëtare e Sigurisë, Reparti Special “RENEA”, të cilat kanë rrethuar zonën dhe vijojnë punën për kapjen e autorit.
Grupi hetimor dhe drejtues të Departamentit të Policisë Kriminale, në drejtimin e Prokurorisë, po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe për dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje.

Burimi