Xhelal Mziu ndan foton: Më në fund filloj bashkimi i PD! Do dalim me kandidat të unifikuar për fitoren në zgjedhjet e 2023-shit

Sot, para seancës të Ervin Salianjit në Apel, deputetët e PD, nga grupi “Alibeaj” dhe “Berisha” janë parë nën shoqërinë e njëri-tjetrit në kafe.

 

E mesa duket, ky takim ka emocionuar jo pak deputetin Xhelal Mziu. Ai ka shpërndarë në Facebook një foto nga ky takim, ku shkruan se bashkimi i PD-së filloi, duke shtuar se nga selia blu do të dalë një kandidat i unifikuar për fitoren e zgjedhjeve vendore të 2023.

 

Më në fund filloj bashkimi i PD, nga gjyqi i Salianit, të deleguarit e grupeve, kandidatët e përbashkët e deri tek unifikimi i PD dhe në finale, fitorja në zgjedhjet vendore 2023!”, shkruan Mziu.

 

Lexo me shume