Yuri Kim shkon në GJKKO, të premten në Apelin e Posaçëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka qenë mëngjesin e kësaj të mërkure, në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Kjo vizitë ka qenë në kuadër të takimeve që po zhvillon ambasadorja e SHBA me strukturat e reja në Drejtësi.

Në takim kanë qenë të pranishëm drejruesja Irena Gjoka dhe gjyqtarë të tjerë të Shkallës së Parë.

Te premten në orën 10:30 do të rikthehet për tu takuar me drejtues dhe gjyqtarë të Apelit të Posaçëm.

./abcnews.al/

Lexo me shume