Zbulohen mbi 500 mijë euro të fshehura në tavanin e autobusit të linjës Bari-Durrës, arrestohet shoferi dhe ndihmësi i tij

Policia doganore në portin e Durrësit ka gjetur 500 mijë euro të padeklaruara në autobusin e linjës Bari-Durrës.

Abc mëson se eurot ishin fshehur në tavanin e mjetit.

Agjentët kishin informacion për transportin e parave të padeklaruara e për këtë arsye kaluan autobusin në skaner.

Edhe pse nuk është bërë ende numërimi I parave, nga sasia duket se bëhet fjalë për një shumë rreth 500 mijë eurosh.

Policia ka shoqëruar shoferi e autobusit dhe ndihmësin e tij në Polici.

/abcnews.al/

Lexo me shume