Zbulohet kontrata e Neymar me PSG: Paga 36 milionë euro, nga 2021 merr më pak

Pas atyre të Mbappes dhe Messit , Le Parisien zbulon edhe pagën e Neymar në Paris Saint-Germain.

Kampioni brazilian në vitin 2017 nënshkroi një kontratë me vlerë 36 milionë euro neto në vit, por kjo shifër ka filluar të ulet nga sezoni në sezon që nga rinovimi i tij në 2021.

Nuk specifikohet se sa është paga aktuale e ish-ylli të Barcelonës./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume