Zbulohet parcela me 500 bimë kanabisi në Greqi, në pranga 2 shqiptarë

Një operacion policor antidrogë ka çmontuar një rrjet të madh të kultivimit dhe trafikimit të drogës në Greqi.

Policia ka gjetur një plantacion me 500 bimë kanabisi, si edhe 200 kilogramë kanabis në proces tharjeje.

Si rrjedhojë ka rënë në prangat e policisë grupi kriminal prej gjashtë personash që kujdeseshin për kanabisin. Midis të arrestuarve dy persona janë me origjinë shqiptare.

Autoritete greke po vazhdojnë hetimet, ndërsa në vazhdim pritet të publikohen detaje të reja rreth operacionit./abcnews.al/

Lexo me shume