Zidane është ende duke pritur PSG, por ai do të pranojë stolin vetëm nëse plotësohen 2 kushte

Sipas Le 10 Sport, ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane do të transferohet te Paris Saint-Germain vetëm nëse plotësohen dy kushte.

Zidane ishte dhe është një synim i kahershëm i parisienëve për postin e trajnerit, por në verë nuk e pranoi këtë post dhe PSG emëroi Christophe Galtier.

Megjithatë, trajneri legjendar francez është ende në interes të klubit. Aq sa janë gati të përpiqen të bindin francezin që të vijë në janar.

Megjithatë, Zidane ka dy kushte dhe njëra prej tyre ka të bëjë drejtpërdrejt me presidentin e klubit Nasser Al-Khelaifi.

Ish-trajneri i Madridit është gati të marrë drejtimin e Parc des Princes nëse Al-Khelaifi, i cili është në krye të klubit që nga viti 2011, largohet nga presidenti.

Zidane gjithashtu vazhdon të monitorojë nga afër zhvillimet në kombëtaren franceze teksa kërkon të zëvendësojë trajnerin aktual Didier Deschamps, kontrata e të cilit skadon në fund të dhjetorit të këtij viti.

Nëse Deschamps qëndron në detyrë, atëherë Zidane do të jetë gati të drejtojë klubin parisien. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume